Studijní skupina „REST.PLAY.GROW“ 2023

Umíte anglicky? Jste rodič nebo pracujete s dětmi mladšími 8 let a někdy se ztrácíte, když se jim snažíte porozumět? Vaše batole kouše a tahá vás za vlasy? Váš předškolák brečí a ubližuje svým sourozencům? Děti, za které zodpovídáte, házejí hračky, neposlouchají, nevydrží chvíli sedět? Čištění zubů je bitva, uspávání je noční můra? Vaše dítě brzy nastoupí do školky, ale zdá se, že není připraveno? Vašemu prvňáčkovi se ve škole nedaří? Je vaše dítě velmi neklidné a lpí na vás? Vadí vám cokoliv jiného a přejete si, aby na tento svět přicházely děti s manuálem?

Možná jsme našli příručku, kterou jste si vždycky přáli mít.

Srdečně vás zveme do naší studijní skupiny.

Na co se můžete těšit?

  • Přečteme si spolu knihu „Rest. Play. Grow.“ (v angličtině), vždy 2 kapitoly najednou.
  • Po dobu 7 měsíců se budeme scházet k pravidelným diskusím (v češtině) online.
  • Vznikne menší vřelá komunita a třeba si najdete nové kamarád(k)y

Kniha „Rest. Play. Grow.“ – Klid. Hra. Růst. – je o porozumění předškolákům (nebo těm, kteří jako předškoláci jednají). Kniha je přesně tím, co si každé batole, předškolák, školkové dítě i prvňáček přejí, abychom o nich věděli.

Malé děti, zmatené a milované, které dokážou během několika sekund přejít od radosti k frustraci, jsou jedněmi z nejvíce nepochopených lidí na planetě. Rodiče a pečovatelé zápasí s těmito malými bytostmi, které jsou známé svým extrémním chováním, od záchvatů vzteku, odporu a agrese, až po úzkost z odloučení, protesty před spaním a neposlouchání. Klíč k porozumění malým dětem spočívá v uvědomění si, že jejich náročné chování není osobní, ani se nejedná o poruchu nebo deficit.

Na základě vědy a vývojového přístupu založeného na vazbě renomovaného psychologa a autora bestsellerů Gordona Neufelda, „Rest. Play. Grow.“ odhaluje, že mají dospělí klíčovou roli při vytváření podmínek pro rozvoj malých dětí. Toto je příběh o tom, jak se malé děti vyvíjejí – od jejich intenzivní potřeby vazby a zásadní důležitosti hry, k disciplíně, která zachovává růst. Poutavě napsaná, plná soucitu a bohatá na příběhy, „Rest. Play. Grow.“ navždy změní způsob, jakým přemýšlíte o předškolácích ve svém životě. Kniha je pro každého, kdo chce pochopit děti ve věku od 2 do 7 let a pro kohokoliv, kdo se chová jako takové dítě.

„Rest. Play. Grow.“ zatím není přeložena do češtiny, dá se pořídit v angličtině nebo dalších jazycích. Byla přeložená do estonštiny, dánštiny, francouzštiny, němčiny, korejštiny, italštiny, mandarínštiny, španělštiny a ruštiny. V angličtině je k dispozici jako audiokniha a na Kobo nebo Kindle. Diskusi ale budeme vést v češtině.

Recenze na knihu “Rest. Play. Grow”.

Harmonogram: 10.3.23, 14.4.23, 5.5.23, 9.6.23, 21.7.23, 18.8.23, 15.9.23 (pátky) vždy začínáme v 18:00

Registrovat se můžete přes odkaz dole do druhého setkání – 14.4. Pak registrace není možná.

Cena 2 300 Kč. Kniha není v ceně. Pokud ji ještě nemáte, můžete si ji pořídit v knihkupectvích. Sleva 50% pro té kdo se kurzu zúčastnil minulý rok. Garance vrácení peněz: můžete si setkání vyzkoušet a kdyby vám něco nevyhovovalo po prvním setkání požádat o vrácení peněz za zbylá setkání.

Co je v ceně:

  • jedno seznamovací a 6 online setkání cca jednou měsíčně, každé dlouhé 75-90 minut
  • záznam dostupný v fb skupině, který tam zůstane dokud bude fungovat fb 🙂
  • fb skupina pro sdílení postřehů, myšlenek a aha-okamžiků
  • seznámení se s řadou koncepcí: specifika osobnosti dítěte 2-7 let, význam hry, tanec vazby, jak zvládat slzy a vztek, jak pomoct dítěti, které cítí úzkost kvůli separaci, protivůle a odpor, disciplína pro nezralé.

Kdo jsme?

Setkání budeme vést společně – Lina Vizelman a Xenie Majznerová. Jako jediné v České republice jsme členky centra podpory (Support Centre) Institutu Neufelda, který nám poskytuje poradenství a podporu pro vedení těchto výukových skupin.

Registrace